سفری به گذشته ها (اسامی همکاران فرهنگی)

      thesis and dissertation ucf buy resume for writer essays jonathan edwards and ben franklin french coursework how to write law essays and exams ebook essay in english for diwali باز هم مجموعه کارنامه های دوران خدمت معلمی خودرا ورق زدم ، این بار توجهم به اسامی معلمان و کادر اداره کننده ی مدارسی افتاد که در آنجاها تدریس کرده ام . راستی چقدر زود گذشت ! باز هم تداعی خاطرات .
آن زمان که جلسه ی درس با متعلمان به پایان می رسید و جهت تمدید انرژی و مهیا شدن برای رفتن به جلسه ای دیگر وزمزمه ی محبت و پرواز در آسمان معرفت با جمعی دیگر از مشتاقان کسب علم و دانش ، به دفتر آموزش یا اتاق معلمان می رفتیم ، تا با نوشیدن چای گلویی تر کنیم و برای چند دقیقه رلاکس فکری برقرار نموده و استراحتی به ستون فقرات داده شود ، تازه برخوردی از نوع دیگر و مهرافشانی با انسانهایی آغاز می گردید که وضعیتی مشابه هم داشته وهمه سرد و گرم چشیده ی روزگار !
آری همیشه بهترین و گزیده ترین عبارات و جملات را در بهم رسیدن معلمان باید جستجو کرد . چونکه در آن جمع افاضل مجموعه ی تمام شاخه های علم بکار گرفته میشوند تا با خلق صحنه ای غریب هم خستگی از تن به در شود و هم با حیران نمودن سایرین گوشه ای از ذکاوت و شگردهای فکری خودرا به معرض نمایش بگذارند . درمیان گپ زدنهای آنان همه جور مزه ها قابل چشیدن و گاهی نیش زدنها و حرفهای تلخ و ناخوشآیند یک نفر بیشتر از جک ها و لطایف شیرین طرفدار پیدا میکرد ! گاه طنین خنده ها تبدیل به قهقهه شده و ناظم آموزشگاه برای حفظ حرمت معلمان ، در اتاق را بسته تا متعلم کنجکاو گذرا از جلو اتاق متوجه این سرور اختصاصی معلمانش نگردد !و…
باز هم تصمیم گرفتم با تنظیم الکترونیکی اسامی آن همراهان ، میلیونها خاطره ی شیرین را در سایت علمی-آموزشی فوادرویال به اکران بگذارم تا بذر شادی به ذهن آن همسفران پاشیده گردد و دراین روزگار وانفسا که همه جور اسباب نگرانی و اضطراب از زمین به آسمان می بارد ! مخصوصا برای بانشسته ها فرصتی برای یک لبخند زدن کوچک را فراهم نمایم . باکمال تاسف و تاثر برخی از آن عزیزان به دیار باقی شتافته ، با دعای فاتحه برایشان بهشت برین را خواهانم .
کاربر ارجمند سایت فواد ، ممکن است شما هم زمانی در محضر عده ای از معلمان ذکر شده درلیست زیر ، کلماتی را آموخته باشید . پس شما هم با من دراین سفر همراه شو ، تا . . .
شادی روز افزون – سید محمد فواد ابراهیمی – سنندج – ۲۷ / ۱ / ۱۳۹۲

دانلود             download

یک دیدگاه برای ”سفری به گذشته ها (اسامی همکاران فرهنگی)

 1. بابای عزیزم
  خوشحالم که میبینم ، تمام دوستانت و خاطرات گذشته رو به صورت مکتوب ثبت کردی …
  همه این حس های خوب …. تمام این خاطرات قشنگ … پر از انرژی مثبت هستند
  این انرژی مثبت که از گذشته ها میاد خیلی قدرتمنده … می تونه انسان را برای مدتی طولانی از فضای مه آلود امروز دور کنه … ببره به گذشته ، به زمانی که همه چیز رنگ و بوی دیگه ای داشت ، زمانی که کوچکترین چیزها برای انسان ها ارزش و لذت فراوانی داشت …

  خوشحالم که تو ، این حس خوب رو مدام برای خودت زنده میکنی !
  امیدوارم از این طریق بتونی با دوستان قدیمیت ارتباط برقرار کنی … کسانی که برای مدت طولانی ازشون بیخبری !
  مثل همیشه مایه افتخارم هستی … برات آرزوی دلی خوش و تنی سالم را دارم
  ما را از دعای خیرت بی نصیب نگذار

 2. روز وصل دوستداران یادباد
  یاد باد آن روزگاران یاد باد
  استاد گرامی جناب آقای ابراهیمی:
  از اینکه بدین وسیله توانستم آن دوست گرانقدر وفرهیخته را که هم چون گوهری گرانبها گم کرده بودم پیدا کنم خداومد پاک را سپاس می گویم.جای گفتن ندارد که این ابتکار و هنر شما ناشی از ذوق سرشار و عشق عمیقی است که به انسانها و حفظ دوستی و ارتقاء علمی آنها دارید. ودراین برهه زمانی که همه ارزشها از پشت عینک مال پرستی و مقام دوستی و ریا و تزویرنگریسته می شود ، عمل شما قابل تحسین و تمجید است .
  من به شما افتخار می کنم و منتظر اوامرتان هستم.
  خواهم شدن به بستان، چون عنچه با دل تنگ
  وآن جا به نیکنامی پیراهنی دریدن
  سرور عزیزم : از میان دوستانی که نام برده اید آقای مجید حامد دبیر ادبیات شهرت خود رابه
  “مجید فرجاد به” تغییر داده اند، ایشان مثل من بازنشسته و در تبریز هستند وگاهی همدیگر را میبینیم.
  آقای ” علی علیاری” دبیر زبان انگلیسی هم در تبریز هستند و سلام شما را به آنها رساندم
  با آرزوی توفیق بیشتر شما: علاءالدین سلحشور

 3. معلم خوبم استاد علاءالدین سلحشور سلام – انشایت پرازجملات نغز در کمال فروتنی – زیرکی وذکاوت ذاتی شما دائمی – آنزمان که مسئله ی مشاهده فیلم دوران عکس قاب رینگ بادوران چرخ ماشین متحرک را در کلاس ششم ریاضی مطرح کردی ، وتنها دوسه نفربه آن پاسخ علمی دادند ، عشق مرا به علم مضاعف – وآنزمان که روی اثبات ریاضی فرمولهای فیزیک و مکانیک تاکید می ورزیدی ، شیفتگی من به علم ریاضیات را دوچندان – وشادی وشوردلچسبت درتمام ثانیه های با دانش آموزان بودن مرا به پیمودن مسیرعشق یعنی معلمی راغب تر نمود .آری اگر سیدمحمدفواد ابراهیمی معلمی موفق در تدریس ریاضیات شد ، قطعا نقش جنابعالی کمتراز سایرمعلمان عزیزم نبود. خوشحالی ظهر جمعه ۶ / ۲ / ۹۲ که بعداز ۳۸ سال صدای شمارا شنیدم ، آنچنان تاثیری در اعماق روح و وجودم گذاشته که تا آخرین دم حیات شادمان خواهم بود . تقاضایی دارم با مشاهده مجدد اسامی معلمانم نام آنهایی را که ننوشته ام و در خاطر شما مانده است برایم ایمیل کنید . آنزمان ما دانش آموزان به خود حق نمیدادیم نام معلمان را جستجو کنیم و نام خانوادگی را با احترام تمام به زبان می آوردیم . سلام به همه ی اطرافیان شما بویژه آقایان علیاری و فرجادبه – شادی روز افزون – شاگردهمیشگی شما سیدمحمدفواد ابراهیمی ۷ / ۲ / ۹۲ سنندج

 4. ای معلم تو را سپاس
  ای آغاز بی پایان ، ای وجود بی کران ، تو را سپاس .
  ای والا مقام ، ای فراتر از کلام، تورا سپاس.
  ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی سپاست می گویم، تو را به اندازه تمام مهربانی هایت سپاس می گویم .
  ای نجات بخش آدمیان از ظلمت جهل و نادانی،ای لبخندت امید زندگی و غضبت مانع گمراهی تو را سپاس
  می گویم .
  این تویی که با دستان پر عطوفتت گلهای علم و ایمان را در گلستان وجود می پرورانی و شهد شیرین دانش را به کام تشنگان می ریزی. پس تو را ای معلم به وسعت نامت سپاس می گویم .
  همان نامی که چهار حرف بیشتر ندارد ، اما کشیدن هر حرف و صدایش زمانی به وسعت تاریخ نیاز دارد.

  پدر بزرگوارم ، روزت مبارک

پاسخ دهید