اسامی دانش آموزان و دانشجویان و معلمان تحت تدریس سید محمدفواد ابراهیمی

پس از تنظیم  لیست اسامی تمامی عزیزانی که در کلاس های درس ساعت ها با آنان تعامل وبحث و گفت و شنود رودررو داشته ام ، و آنگاه بدور از دغدغه های زندگی در آسمان علم ودانش به پرواز درآمده ، وبا اندیشیدن و فکر کردن خودرا از جمیع موجودات هستی مستثنی می نمودیم ، وبا مهرافشانی وعشق ورزیدن به مادر همه ی علوم یعنی ریاضیات لحظات فراموش نشدنی در تاریخ عمرمان به ثبت می رساندیم .  اقدام به ظهور لیست ها در سایت اینترنتی شخصی  علمی – آموزشی فوادرویال  گردید .  تا یاد آن زمانها که بهترین دوران عمرمان بود زنده گشته و با تداعی خاطرات مروری برگذشته ها داشته باشیم . لینک های مربوط به هرسالتحصیلی  درزِیر این مقدمه  قابل دسترس است .

در این روزگار وانفسا  که همه ی عوامل دست بدست هم داده  و مجالی برای پرداختن و دیدن  هویت واقعی و من طبیعی خود در آئینه ی زمان  نمانده است ، وبه دلائل مختلف در گذر زمان از هم دور و بی خبر از یکدیگر مانده ایم ،  فرصتی را برای وزیدن  نسیم مهربانی فراهم آورده ام ، تا بوی خوش گلهای عشق و محبت حاصل از آشنایی درعالیترین میعادگاه انسانی یعنی کلاسهای درس را به مشام آورد .

به جرات میتوان گفت  کاری شبیه فیسبوک در دنیای اینترنت جامه ی عمل خواهد پوشید ! آری اگرآن عزیزانی که زمانی شاگرد اینجانب بوده اند ، در سایت فوادرویال  نام نویسی کنند ، بسادگی می توانند ضمن نوشتن دیدگاه های علمی با دوستان خود نیز تبادل نظر نمایند . آنگاه فضای مجازی شبیه کلاس های سابق که توسط اینجانب در شادی و شور اداره می شد ، برقرار گردیده و قطعا مایه سلامتی روح و روان همه ی ما خواهد بود . لذا از افرادی که زودتر با سایت فوادرویال آشنا شده اند ، تقاضا می شود به هر وسیله که می توانند اطلاع رسانِی کنند . بامید دیدارو حضور سبزتان در سایت فواد .

زمانیکه کارنامه ی هر سالتحصیلی دوران معلمی خودرا بصورت مجموعه ای صحافی میکردم ، خبر ندانشتم که چه کار مهم و با ارزش منحصر بفردی را انجام می دهم ! آری پس از گذشت سالها  از لحظه ی ناخوشآیند بازنشسته شدن در اول مهرسال ۱۳۸۶ شمسی ، مروری برکارنامه ی وزین و حجیم  پر افتخار دوران تدریس علم ریاضیات ، مرا به تهیه  این اثر بی نظیر کشانید . اینطور به نظر میآید تابحال  هیچ معلمی نه تنها در ایران بلکه در سراسر کره زمین ادعا نکرده که دست به چنین کارساده و پر حجمی زده  باشد و اسامی تمامی عزیزانی را که مدتها در کلاس های درس با آنها هم نفس بوده و هر روز ساعت ها آنهارا به پرواز در آسمان معرفت وادار کرده ، یکجا داشته باشد !

موقع تنظیم الکترونیکی اسامی ، میلیونها خاطره  شیرین چون فیلم های مستند قدیمی در ذهنم به نمایش در آمدند و برخود می بالیدم که چه سهم بسزایی در ترویج علم و خدمت به جامعه ی ایران داشته ام !  بسیاری از آن دلبندان به تخصصهای عالی رسیده و خود منشاء خدمت رسانی به جامعه شده اند . اکثر آنها در کسوت معلمی راه مرا که مسیر عشق است ادامه میدهند . باکمال تاسف و تاثر تعدادی از آن پاره های تن رخت بر بسته و به دیار باقی رفته اند . یاد آنها چون پدری فرزند از دست داده بی قرارم نموده ، وبا فرستادن درود و دعای فاتحه  به روان پاک آنان التیامی به دل همیشه بیدار خود می دادم . امید است باز هم موجبات بیدار باشی دیگر را فراهم کرده باشم .

کاربران ارجمند سایت اگر زمانی در کلاس درس اینجانب حضور داشته اند ، بدینوسیله می توانند یادی از هم کلاسی های خود بکنند . وبه یاد آورند که فواد شیدای علم و شیفته ریاضیات ،همواره آنها را  به توجه کردن به توجه وادار می نمود .

یادتان گرامی ، ایام بکام و زندگیتان پر از شادی .                         سید محمد فواد ابراهیمی – سنندج  ۱۱/۱/۱۳۹۲

 سالتحصیلی(۱۳۶۰- ۱۳۵۹)

سالتحصیلی(۱۳۶۱ – ۱۳۶۰)

سالتحصیلی(۱۳۶۲ – ۱۳۶۱)

سالتحصیلی(۱۳۶۳ – ۱۳۶۲)

سالتحصیلی(۱۳۶۴ – ۱۳۶۳)

سالتحصیلی(۱۳۶۵ – ۱۳۶۴)

سالتحصیلی(۱۳۶۶ – ۱۳۶۵)

سالتحصیلی(۱۳۶۷ – ۱۳۶۶)

سالتحصیلی(۱۳۶۸ – ۱۳۶۷)

سالتحصیلی(۱۳۶۹ – ۱۳۶۸)

سالتحصیلی(۱۳۷۰ – ۱۳۶۹)

سالتحصیلی(۱۳۷۱ – ۱۳۷۰)

سالتحصیلی(۱۳۷۲ – ۱۳۷۱)

سالتحصیلی(۱۳۷۳ – ۱۳۷۲)

سالتحصیلی(۱۳۷۴ – ۱۳۷۳)

سالتحصیلی(۱۳۷۵ – ۱۳۷۴)

سالتحصیلی(۱۳۷۶ – ۱۳۷۵)

سالتحصیلی(۱۳۷۷ – ۱۳۷۶)

سالتحصیلی(۱۳۷۸ – ۱۳۷۷)

سالتحصیلی(۱۳۷۹ – ۱۳۷۸)

سالتحصیلی(۱۳۸۰ – ۱۳۷۹)

سالتحصیلی(۱۳۸۱ – ۱۳۸۰)

سالتحصیلی(۱۳۸۲ – ۱۳۸۱)

سالتحصیلی(۱۳۸۳- ۱۳۸۲)

سالتحصیلی(۱۳۸۴- ۱۳۸۳)

سالتحصیلی(۱۳۸۵ – ۱۳۸۴)

سالتحصیلی(۱۳۸۶ – ۱۳۸۵)

یک دیدگاه برای ”اسامی دانش آموزان و دانشجویان و معلمان تحت تدریس سید محمدفواد ابراهیمی

 1. باسلام وخسته نباشید به محضر استاد ارجمند جناب آقای سید محمد فواد ابراهیمی :

  با دیدن لیست اسامی افرادی که در سالهای بسیار دور دانش آموزان شما بوده اند حقیقتی را برای من اشکار میکند و آن بایگانی بسیار منظم و دقیق شما در تمامی دوران زندگیتان است و در ضمن این مهم را میرساند که کتابخانه شخصی وبایگانی اسناد علمی فوادرویال تنها یک ادعا نیست بلکه گنجینه ای نهفته از اسناد مستند و باارزش میباشد که تا کنون نظیر ان وجود نداشته است
  لذا با توجه به بازدید این جانب از اسامی دانش آموزان و دانشجویان و معلمان تحت تدریس شما و همچنین مقالات سرشار از نکات مهم علمی و اموزنده میتوان گفت واقعا” خسته نباشد و امید وارم که در تمام مراحل زندگیتان همچنان سربلند و پیروز باشید .
  اینده سایت را بسیار موفق و روبه رشد تصور میکنم
  خدا نگهدارتان باشد
  به امید موفقیت های دیگرتان در زندگی .

 2. سلام به پژوهشگردانش دوست ، اهل معنی و قدرشناس ماهر جناب امید رضانیا
  از اینکه وقت گرانبهایتان را صرف دیدار از سایت فوادرویال کرده و با نوشتن دیدگاه به اینجانب دلگرمی بیشتری می دهید ، متشکرم .
  همچنانکه درمقدمه لیست اسامی شاگردانم نوشته ام ، قصد اینجانب بازگشت به دورانی است که اشخا ص هنوز وارد میدانهای جاذبه نشده و ازدلفریبیهای رنگارنگ بدور ، و ازرقابت وحشتناک پول اندوزی بی خبر ، و برای وجود و منیت وهستی درون خود ارزش قائل بودند . مسابقه ی کوری که با هو وجنجال ثروت اندوزان روز به رو.ز داغتر و پرطرفدارتر میگردد ، دیگر مجالی برای خودرا یافتن نگذاشته ! وهمه دیوانه وار وسرازپا نشناخته از خود میگریزند ، و به هر آب و آتشی می زنند تا بلکه بجایی برسند . اما هرگز فکر نکرده اند که آن ” جا ” کجاست و چگونه است و به چه دردشان میخورد ؟!
  اقدام فواد کاهش سرعت در پیشروی غیراصولی این پدیده ی آرامش ستان عصر حاضر است .
  به امید بیداری و خودرا یا فتن . سیدمحمدفواد ابراهیمی سنندج ۱۲/۱/۱۳۹۲

 3. حتی نفرت از حقارت نیز
  آدم را سنگدل می کند.
  حتی خشم بر نابرابری هم
  صدا را خشن می کند.
  آخ، ما که خواستیم زمین را برای مهربانی مهیا کنیم
  خود نتوانستیم مهربان باشیم.

  اما شما وقتی به روزی رسیدید
  که انسان یاور انسان بود
  درباره ما
  با رأفت داوری کنید!

  برتولت برشت

 4. سلام استاد خوبم اسم خودم ودوستان رو دیدم خیلی خیلی ممنون شما برایم یک رویا بودید یک رویا که دایی ام چون شاگرد شما بود وازشما تعریف می کرد دوست داشتم یک ساعت در کلاستان باشم وقسمت شد استادمان در پیش دانشگاهی باشید.سال ۷۵ یادش به خیر اسامی رو که نگاه می کردم خیلی هاشون نیستند وخیلی هاشون موفق اند وکار به دست خیلی ممنون. اجازه بدین از این به بعد می نویسم

 5. سلام اقبال خانی – انتظار نداشته باش من به آسانی کلاس درس ریاضی سال ۱۳۷۵ شمسی را بیاد آورم . نمیدانم کجا هستی و چکار میکنی؟! امیدوارم سالم وتندرست و در زندگی موفق باشی . بالاخره انسان باید سرگرم کاری باشد . من با اینکار یک فیسبوک مانند علمی بوجود آورده ام ولی متاسفانه مردم گرفتار دست روزمرگی های زمانه شده و آنطور که باید وارد ماجرا نمیشوند ! من همیشه در مسیر عشق قدم بر داشته ام و همچنانکه در مقدمه اسامی شاگردانم نوشته ام قصدم تامین بهداشت روانی برای عزیزانم در این روزگار غریب و وانفسا میباشد. برای سایت فوادرویال تبلیغ یادت نرود . با احساس خوشحالی شادی روز افزون . سید محمد فواد ابراهیمی ۱۷/۱۲/۱۳۹۲ سنندج زیبا

 6. سلام استاد بزرگوار دبیر هستم ودر مقطع متوسطه کودکان نیاز ویژه ذهنی نوآران خدمت می کنم خیلی حرف باهاتون دارم .خیلی ها سایت شما رو نمی شناسند

 7. سلام استاد اگر اجازه بدین این هفته در جلسه گروههای آموزشی در مورد سایت شما حرف بزنم ومعزفی کنم شما یک انگیزه بزرگ برای ادامه کار وامید داشتن هستید.

 8. سلام شما می توانید در هر جا که امکانات باشد راجع به سایت فوادرویال بحث و گفتگو کنید و با تانی به مقالات آن بپردازید. امید است که مطالب سایت و اهداف زیرساختاری آن برای علاقمندان و شما دوست عزیز مفید واقع گردد.

 9. سلام براستادی که خاطراتش یادآور طراوت و شادابیست . نراقی هستم از کرمانشاه . ورودی مهر ۸۰ . به طور اتفاقی سایتتون رو دیدم خیلی خوشحال شدم . امیدوارم دوباره شمارو زیارت کنم . مطمئنم هنوز از دانشجوهاتون سرحال ترین
  .

 10. سلام یزدان عزیز، از محبت شما ممنونم. یادباد آن لحظاتی که در کلاس بزم عشق و علم داشتیم و درآسمان معرفت پرواز میکردیم. لطفاً سایت را به دیگران معرفی کنید مخصوصاً آن عزیزانی که اسامی آنها در این لیست ها وجود دارد. تا با مشاهده اسم همکلاسیهایشان شاد گردند. مقدمه را بخوانید و نظر خودتان را درمورد این کار بنویسید. دوست دارم نظر شما عزیزان را راجع به همه محتویات سایت بدانم . اگر به من کمک نمائید مطالب بیشتری را در سایت قرار خواهم داد. بامید ارتباط دائمی . سیدمحمدفواد ابراهیمی ۹/۳/۹۳ سنندج زیبا

پاسخ دهید